Koci behawiorysta Zielona Góra

Zapisy na konsultacje – koci behawiorysta

Konsultacje z kocim behawiorystą są pomocne gdy nie wiesz jak zmienić zachowanie swojego kota. Problemy z kotem pojawiają się czasem u kotów żyjących z nami w domach i dotyczą zwykle agresji lub zachowań związanych z sikaniem poza kuwetą. Innym częstym problemem jest agresja między dwoma kotami.
kot na łóżku

Koty i ich problemowe zachowania w domu

Zmiany w zachowaniu kota występują czasem bardzo szybko i wtedy są nie rozumiane przez opiekunów. Behawiorysta przeprowadzi wywiad i wykorzysta swoją wiedzę ekspercką aby zdiagnozować problemy. Gdy pewnego dnia znajdujesz mokrą plamę na łóżku i brzydko ona pachnie to najpierw jesteś w szoku a potem dopada Cię zakłopotanie bo nie wiesz co robić. Albo gdy zdecydujesz się na drugiego kota i okazuje się, że Twój ukochany kotem jest strasznym agresorem i mało by nie zabił nowego kolegi. To są przeżycia, które zmieniają nasze postrzeganie kota, którego mamy u siebie w domu. Aby to przetrwać często potrzeba pomocy kogoś z zewnątrz.

Zrozumieć przyczyny problemów zwierząt

W swojej pracy podczas konsultacji staram się zrozumieć podłoże zachowania kota. Koty są zwierzętami bardziej skrytymi w swoich zachowaniach niż psy. Trudniej rozszyfrować kocie potrzeby. Analiza potrzeb kota daje nam obraz tych aspektów nad którymi możemy popracować. W kociej psychice znajdują się takie elementy które gdy są zaburzone objawiają się w dziwny dla nas sposób. Dla zwierzęcia to może być instynktowne ale dla nas ludzi jest bardzo zagadkowe. Takie choćby sikanie na pościel – mało kto potrafi to na spokojnie zaakceptować.

Problemów nie ma co szukać w kociej złośliwości – podłoże problemu leży gdzie indziej.
kot na dywanie

Z czym pomoże się uporać behawiorysta koci ?

 • agresja kota do opiekuna. Zmiany mogą być nagłe i bardzo trudne do zniesienia dla miłośnika kotów.
 • kot drapie meble. Kotom to bez różnicy czy drapią meble czy drapak. Ale jak zmienić ich przyzwyczajenia?
 • kot sika poza kuwetą, kot sika na łóżko i na dywan – oduczamy kota sikania w mieszkaniu w innych miejscach niż kuweta ze żwirkiem. Załatwianie się kota poza kuwetą to najczęstszy problem u kocich behawiorystów (jak zniechęcić kota do sikania na łóżko).
 • agresja jednego kota do drugiego. Wprowadzanie do domu nowego kota i awantury między kotami. Temat ten również jest bardzo popularny bo mało kto wie jak sprawić aby dwa koty się zaakceptowały. Należy to zrobić w odpowiedni sposób.
 • opieka nad małym kotkiem i wychowanie go w taki sposób aby mieć z nim dobrą relację
 • przyzwyczajanie kota do kontaktu z człowiekiem. Jak nauczyć kota aby dał się głaskać itp.

Rolą kociego behawiorysty jest pomóc Ci w zmianie zachowania kota. Jeśli chcesz zmienić zachowanie Twojego kota to zapraszam do umówienia się na wizytę.

Zapisz się na konsultację – Zapraszam – Kontakt

Informacje jakie potrzebuje koci behawiorysta będą dotyczyły:

 • zdrowia Twojego kota, konieczne będzie wykonanie badań profilaktycznych w gabinecie weterynaryjnym
 • kocich zwyczajów jakie obserwujesz u swojego mruczka i trybu życia Waszej rodziny.
 • Przeanalizujemy również ostatnie tygodnie Waszego wspólnego życia pod kątem Waszych relacji i trybu dnia.
 • Wizyty kociego behawiorysty zwykle trwają 90 minut.
 • Osoby które mieszkają z kotem w domu powinny być obecne w trakcie konsultacji.